فناوری

ایمیل یاهو از دسترس خارج شد

در پی انجام برخی اقدامات نگهداری از کابل‌های زیردریایی و قطع شدن یکی از آن‌ها، سرویس پست الکترونیکی یاهو به صورت گسترده از دسترس خارج شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کابل زیردریایی اصلی که باعث این اختلال شد متعلق به یکی از شرکت‌های تامین کننده منابع یاهو بود که البته نام این شرکت اعلام نشده است و این اتفاق در نهایت موجب شد سرویس Mail یاهو در بریتانیا و آمریکا به طور کامل از دسترس خارج شود و میلیون‌ها کاربر نتوانند به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشند و البته از دیگر خدمات یاهو با سرعت پایین‌تر استفاده کنند.

شرکت یاهو این اختلال را در صفحه پشتیبانی خود روی اینترنت تایید کرد و البته هنوز به طور دقیق اعلام نکرده است که این اختلال چه زمانی آغاز شد و در چه زمانی خاتمه یافت.

در توضیحات یاهو گفته شد: «مطلع هستیم که سرویس Yahoo Mail کند شده و دسترسی بسیاری از کاربران به آن غیرممکن شده است. این اتفاق در نتیجه فرآیند تعمیر و نگهداری از یک کابل زیردریایی رخ داد و شرکت مسؤول این کابل در جریان انجام تعمیرات جانبی باعث این اختلال شد».

در ادامه این توضیحات آمده است: «گروه مهندسی یاهو ظرف مدت کوتاه ترافیک ایمیلی را به سرورهای دیگر منتقل کرد. یک کشتی مخصوص تعمیر کابل‌های زیردریایی نیز در کوتاه‌ترین زمان به محل اعزام شد و طی چند روز آینده این مشکل به طور کامل برطرف میشود».

شرکت یاهو به خاطر این اختلال گسترده از کاربران خود عذرخواهی کرد و توضیح داد که ضمن آگاهی از این اختلالات، به زودی آن را برطرف می‌کند.


​​