امینت

پیچیده‌ترین بدافزار جهان به شرکت‌های مخابراتی عربستان حمله کرد

کارشناسان امنیتی از کشف تهدید سایبری گسترده‌ای خبر داده‌اند که خطرات کرم اینترنتی Stuxnet را یادآوری می‌کند و از آن به عنوان پیچیده‌ترین بدافزار رایانه‌ای جهان یاد می‌کنند که به طور خاص شرکت‌های مخابراتی روسیه و عربستان سعودی را مورد هدف قرار داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت امنیتی Symantec توضیح داد که این بدافزار با نام Regin شناخته می‌شود و به احتمال قوی یک آژانس اطلاعاتی غربی آن را مدیریت می‌کند.

کارشناسان این مرکز امنیتی توضیح دادند که بدافزار Regin در بسیاری از موارد از کرم Stuxnet که در سال 2010 توسط هکرهای دولت آمریکا و اسرائیل ساخته شده بود و برنامه هسته‌ای ایران را مورد هدف قرار داد، پیچیده‌تر است.

شناسایی این بدافزار بسیار پیچیده در شرایطی صورت گرفته است که مدیر شرکت امنیتی روسی Kaspersky Labs چندی پیش به روزنامه فایننشال‌تایمز اعلام کرده بود برای موشکافی و شناسایی جزییات Stuxnet همه تلاش خود را می‌کند.

حملات سایبری سازماندهی شده به صورت گسترده صنایع  و شرکت‌های بزرگ را مورد هدف قرار می‌دهند و این در حالی است که هرچه جلوتر می‌رود کرم‌های اینترنتی و بدافزارها پیچیده‌تر از قبل می‌شوند.

"اورال کوکس" مدیر امنیت شرکت Symantec که Regin را پیچیده‌ترین بدافزار جهان معرفی کرده است در این خصوص گفت: «هیچ بدافزاری را نمی‌توان با Regin مقایسه کرد و تاکنون هیچ ویروس و برنامه آلوده‌کننده با این پیچیدگی ساخته نشده است».


​​