تلفن همراه

مدیر گروه موبایلی سامسونگ برکنار می‌شود

شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی سامسونگ ماه آینده تغییرات عمده و اساسی در گروه مدیریتی خود ایجاد می‌کند و به موجب آن "لی جائه-یونگ" امپراطوری این شرکت کره‌ای را در دست می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تغییرات اساسی در گروه مدیریتی سامسونگ درحالی اتفاق می‌افتد که این شرکت تصمیم گرفته است با گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمتی که در شرکت‌های چینی تولید می‌شوند رقابت کند و با این استراتژی موقعیت را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان نگه دارد.

پیش‌بینی شده است که سامسونگ هفته آینده خبر تغییرات اساسی در گروه مدیریتی خود را به صورت رسمی منتشر کند. برخی منابع آگاه اعلام کردند "شین جونگ-کیون" مدیر گروه محصولات موبایلی سامسونگ به خاطر کسب نتایج ضعیف در فصل سوم امسال برکنار می‌شود.

لازم به ذکر است که به خاطر مدیریت نادرست شین بر مرکز دستگاه‌های موبایلی سامسونگ، این شرکت در فصل سوم از سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 60 درصدی درآمدهای خود مواجه شد و فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ در این دوره زمانی کاهش یافت.

شین از ابتدای سال 2014 میلادی تاکنون 11 میلیون دلار حقوق و پاداش دریافت کرده و طی چند ماه اخیر کمتر در کنفرانس‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌های خبری ظاهر شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته برکناری او حتمی است.

هیئت مدیره سامسونگ با تغییرات جدید به "لی جائه-یونگ" پسر "لی کون-هی" رئیس هیئت مدیره امکان می‌دهد مدیریت اصلی شرکت را در دست بگیرد و این در حالی است که لی به دنبال سکته قلبی از ماه می تا کنون در بیمارستان به سر می‌برد.


​​