باندپهن ثابت

چینی‌‌ها برای اولین با در جهان شبکه 5G را آزمایش کردند

شرکت چینی ZTE اعلام کرد نخستین آزمایش‌ جهان روی مدل اولیه نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی که با نام pre5G 3D Massive MIMO شناخته می‌شود را با همکاری شرکت China Mobile در ایستگاه‌های ارتباطی به انجام رسانده است.

 

این آزمایش با استفاده از آنتن‌های جدید شرکت ZTE موسوم به 3D/Massive MIMO مجهز به 64 و 128 درگاه ورودی با پرتوهای بالای PDSCH در ایستگاه‌های ارتباطی صورت گرفت.

نخستین آزمایش روی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی پوشش کامل روی تمام ساختمان‌ها و ارتقا میزان آنتن‌دهی در فضاهای بسته را نشان داد.

در این آزمایش فناوری‌های جدید در کنار آنتن‌های هوشمند به کار گرفته شدند تا از طریق سیستم‌های پیچیده چندگانه امکان ارتقا کیفیت مخابراتی در فضاهای بسته و مناطق روستایی فراهم شود.

راهکار جدید شرکت ZTE مبتنی بر تراشه هوشمند این آن با نام SOC ساخته شده است و سیستم 3D/Massive MIMO که کلید اصلی برای ارایه شبکه مخابراتی 5G محسوب می‌شود را آماده عرضه تجاری در سراسر جهان می‌کند.

دکتر "زیانگ جینگ" مدیر فناوری در مرکز خدمات بی‌سیم ZTE گفت: «از آنجایی که تعداد آنتن‌های مخابراتی 10 برابر افزایش یافته است، سیستم 3D/Massive MIMO می‌تواند بهترین خدمات و کیفیت در نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی را ارایه دهد».

او توضیح داد: «آزمایش‌های انجام شده نشان داد ما در راستای ارتقا خدمات مخابراتی و ارایه آن روی دستگاه‌های موبایلی یکی از بزرگترین گام‌ها را برمی‌داریم. این اتفاق به کمک نوآوری‌ها و فناوری‌های ارایه شده در شرکت ZTE صورت می‌گیرد».

این شرکت چینی قصد دارد باز هم آزمایش‌های خود روی نمونه اولیه نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی را انجام دهد تا هرچه سریع‌تر استانداردهای لازم در این زمینه تعریف شود.


​​