تلفن همراه

چینی‌ها اولین نسخه موبایلی ویندوز 10 را در اختیار گرفتند

پیش‌بینی می‌شود که از هم‌اکنون تا زمان عرضه نسخه ویژه ویندوز 10 مخصوص تلفن‌های همراه زمان زیادی باقی مانده باشد. اما چینی‌ها تصاویری از این سیستم‌عامل را برای نخستین بار عرضه کردند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که احتمال می‌رود شرکت مایکروسافت این سیستم‌عامل جدید را سال آتی روانه بازار کند، سایت اینترنتی چینی ITHome.com تصاویر مربوط به ویندوز 10 مخصوص تلفن‌های همراه را منتشر کرد.

در این تصاویر نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت با نام 8.15 معرفی شده است و منابع آگاه داخلی می‌گویند این محصول ویرایش اولیه و درون‌سازمانی مایکروسافت برای ویندوز 10 است.

پیش‌نمایش کنونی WP8.1 GDR2 Developer با شماره ویژه 8.10.14203 شناخته می‌شود و بنابراین نسخه‌های 8.15 را می‌توان یک سیستم‌عامل جدید در شرکت مایکروسافت دانست.

البته هم‌اکنون بسیار زود است که قابلیت‌های نهایی در ویندوز 10 موبایلی را اعلام کرد و با این وجود پیش‌بینی شده است اوایل سال 2015 میلادی نخستین نسخه از این محصول برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و کاربران معمولی عرضه شود.

برخی کارشناسان گفته‌اند که مایکروسافت با این اقدام محصولی به نام ویندوز فون را برای همیشه کنار می‌گذارد و در مقابل یک نسخه جامع از سیستم‌عامل ویندوز ارایه می‌دهد که قابلیت نصب روی انواع رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های موبایلی را دارد.


​​