فناوری اطلاعات

ابراز تمایل شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات برای حضور در بازار ایران

منبع: Irna
مدیرکل دفتر امور ترویج تجارت بازار سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تعداد زیادی از کشورهای بزرگ از جمله آلمان، ایتالیا و امارات متحده عربی برای سرمایه گذاری در ایران و همکاری مشترک در حوزه فناوری اطلاعات ابراز تمایل کرده اند.
مهرداد جلالی پور در خصوص برپایی نمایشگاه الکامپ در ایران، افزود: با وجود مدت زمان کوتاهی که برای آماده سازی زیرساخت های برگزاری نمایشگاه الکامپ در اختیار داشتیم، توانستیم میزبانی هیأت هایی از ایتالیا، امارات متحده عربی و آلمان را هماهنگ کنیم.
 
وی ادامه داد: جمعی از شرکت های معتبر برای آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های ایران در حوزه فناوری اطلاعات همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ به ایران می آیند. در این فرصت، بنگاه های فعال در حوزه IT و ICT می توانند مذاکرات و رایزنی های خود را با این شرکت های معتبر دنیا داشته باشند و زمینه همکاری های مشترک را فراهم سازند.
 
جلالی پور نمایشگاه ها را فرصتی برای ارزیابی شرکت های خارجی از ظرفیت های کشور هدف برشمرد و تصریح کرد: حضور هیأت های تجاری برای بازدید از نمایشگاه ها زمینه های همکاری دو جانبه را مهیا می کند. در واقع این امکان فراهم می شود تا از واقعیت های کشور مورد نظر مطلع شوند و برای سرمایه گذاری مشترک برنامه ریزی کنند.
 
یادآوری می شود، نمایشگاه الکامپ ایران یکی از معتبرترین نمایشگاه های حوزه IT و ICT در منطقه محسوب می شود که در حال حاضر پذیرای 330 شرکت داخلی و خارجی است.
 
مدیرکل دفتر امور ترویج تجارت، نمایشگاه ها را مکانی برای تنظیم برنامه ها و رسیدن به اهداف توسعه ای و زمینه ای برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های کشور دانست و تأکید کرد: امروز ایران به جایگاهی رسیده که قدرت های بزرگی مانند آلمان و ایتالیا در پی آن هستند که سهمی از بازار ایران از طریق سرمایه گذاری مشترک کسب کنند. این شرکت ها اذعان کردند که برای حضور در نمایشگاه های IT سال آینده ایران در حال برنامه ریزی هستند.
 
بیستمین نمایشگاه الکامپ قرار است در تاریخ 16 تا 19 آذرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شود. 

​​