تبلت

مدیرعامل فیس‌بوک: محصولات اپل بسیار گران است

"مارک زاکربرگ" بنیانگذار و مدیرعامل فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌ای مخالفت صریح خود با اظهارات اخیر "تیم کوک" مدیرعامل اپل را اعلام کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کوک در صحبت‌های اخیر خود گفته بود، سرویس‌های رایگانی که توسط شرکت‌های تبلیغاتی از جمله فیس‌بوک در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند تا مشتریان این شرکت برای خرید محصولات رغبت پیدا کنند.

زاکربرگ در پاسخ به این صحبت در مصاحبه‌ای با نشریه Time گفت: «مشکل من این است که بسیاری از مردم مدل‌های مختلف برای انتشار تبلیغات را با یکدیگر یکسان می‌دانند و در برخی موارد گفته می‌شود که مدل تبلیغاتی یک شرکت هم‌تراز با مشتریان آن نیست».

او در ادامه توضیح داد: «باید توجه داشت که این، یک تصور مسخره و خنده‌دار است. این طور تو فکر می‌کنی؛ آنچه که به اپل می‌دهی خود را در همان سطح تصور می‌کنی؟ اگر اپل خود را در سطح مشتریان خود می‌دید، باید محصولاتش را بسیار ارزان‌تر به مشتریان می‌فروخت!».

کوک در نامه سرگشاده‌ای که روی سایت اینترنتی این شرکت منتشر شده است اعلام کرد که کاربران در خدمات آنلاین رایگان نقش مشتری را بازی نمی‌کنند در واقع یک محصول در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

این نامه محتوی پاسخ اپل به برخی نگرانی‌ها در مورد حفظ حریم شخصی کاربران در دستگاه‌های این شرکت بود و مدیرعامل شرکت توضیحاتی را در مورد حملات سایبری صورت گرفته به سرویس iCloud داد.


​​