فناوری اطلاعات

نرم افزارهای ضدویروس حریف هکرهای سونی نشدند

منبع: Farsnews
بدافزار مورد استفاده برای حمله هکری به سونی توسط نرم افزارهای امنیتی موجود شناسایی نشده و اقدام انجام شده یک جنایت برنامه ریزی شده و پیچیده توصیف می‌شود.
نرم افزارهای مخربی که برای حمله به شبکه رایانه ای Sony Pictures Entertainment مورد استفاده قرار گرفته‌اند از چنان پیچیدگی برخوردار هستند که نرم افزارهای امنیتی قادر به مقابله با آنها نبودند.
 
این حمله منجر به سرقت صدها گیگابایت اطلاعات محرمانه کارکنان سونی و همین طور چهره های مشهور طرف قرارداد با این شرکت و همین طور انتشار فیلم های تازه تولید شده سونی در فضای مجازی شده است.
 
مقامات اف بی آی که در حال بررسی این موضوع هستند می گویند در جریان این حمله هکری از تکنیک هایی استفاده شده که توسط نرم افزارهای استاندارد امنیتی و ضدویروس قابل کشف و ردگیری نبوده است.
 
بدافزار مورد استفاده برای این حمله توسط نرم افزارهای امنیتی موجود شناسایی نشده و لذا اقدام انجام شده یک جنایت برنامه ریزی شده و پیچیده است که توسط یک گروه سازمان یافته صورت گرفته است.
 
حمله مذکور اولین بار دو هفته قبل ردگیری شد و متخصصان امنیتی وقوع آن را به معنای آغاز عصر جدیدی در حوزه حملات رایانه ای توصیف کردند. آنها میزان تخریبی که به دنبال این حملات رخ داده را بی سابقه توصیف کرده اند. نکته جالب این است که سونی بعد از حمله یک سال قبل به شبکه بازی کنسول پلی استیشن خود میلیون ها دلار را صرف ارتقای امنیتش کرد، اما موفقیت چندانی کسب نکرد.
 
گفتنی است هر حمله هکری به شرکت های تجاری در سال 2014 به طور متوسط 3.5 میلیون دلار خسارت به بارآورده است و در مجموع در سال جاری میلادی 43 درصد از شرکت ها به علت همین حملات دچار ضرر و زیان شده اند.

​​