سیستم‌عامل و نرم‌افزار

تلاش مایکروسافت برای عرضه ویندوز 10 در اواخر تابستان

منبع: Farsnews
مدیر امور عملیاتی مایکروسافت از تلاش مایکروسافت برای عرضه ویندوز 10 تا اواخر تابستان سال 2015 یا اوایل پاییز همین سال خبر داد.
کوین تاندر، مدیر امور عملیاتی مایکروسافت اعلام کرده که این شرکت قصد دارد ویندوز 10 را در اواخر تابستان سال 2015 یا اوایل پاییز همین سال عرضه کند.
 
وی بدون آنکه به جزییات بیشتری اشاره کند، اعلام کرده که یکی از ویژگی های این سیستم عامل ادغام قابلیت های مختلف است به گونه ای که یک نسخه از ویندوز هم برای استفاده از طریق رایانه های رومیزی و هم برای استفاده بر روی گوشی و تبلت قابل استفاده است.
 
وی افزوده که هسته اصلی ویندوز 10 به گونه ای طراحی شده که با همه گیر شدن اینترنت اشیا نیز ویندوز 10 متناسب با ویژگی های این پدیه عمل خواهد کرد و لذا می توان انتظار داشت که ویندوز 10 بر روی هر وسیله ای که به اینترنت وصل می شود هم قابل نصب باشد.
 
مایکروسافت تاکنون چند نسخه پیش نمایش از ویندوز 10 را عرضه کرده است. مهم ترین چیزی که در وهله اول وپس از چند دقیقه استفاده از ویندوز 10 به چشم می خورد تغییر کامل رابط کاربری آن و افزوده شدن امکانات متعدد به آن است.
 
مایکروسافت اگر چه با عرضه ویندوز در دو دهه اخیر توانسته دنیای سیستم عامل های ثابت را فتح کند، اما نتوانسته حضور موثری در دنیای محصولات همراه داشته باشد.

​​