باندپهن ثابت

تعداد گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از LTE سه برابر می‌شود

مرکز تحقیقاتی ABI Research در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که طی سال 2014 میلادی در مجموع 350 میلیون دستگاه گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه مخابراتی LTE وارد بازار جهانی شده است که این رقم برای سال قبل 204 میلیون دستگاه بود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گزارش این مرکز تحقیقاتی اعلام شده است که سال 2015 میلادی تعداد گوشی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی افزایش قابل ملاحظه خواهد یافت تا در مجموع 680 میلیون دستگاه از این گوشی‌ها روانه بازار جهانی شود.

این مرکز تحقیقاتی بر این باور است که سال آینده تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به گیرنده شبکه مخابراتی LTE نسبت به امسال سه برابر می‌شود و این در حالی است که بازار جهانی تلفن‌های همراه رشد 50 درصدی را نسبت به امسال تجربه می‌کند.

در حالی که شرکت‌های چینی عامل اصلی رقابتی شدن بازار گوشی‌های مجهز به خدمات LTE محسوب ‌می‌شوند و محصولات ارزان روانه بازار می‌کند، تولیدکنندگان پردازنده‌های همراه از جمله کوالکام، MediaTek، Marvell و Spreadtrum رقابت گسترده‌ای را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

پیش‌بینی شده است که سال 2015 میلادی قابلیت پشتیبانی از خدمات LTE وارد گوشی‌های هوشمند متوسط و معمولی شود و چینی‌ها با عرضه گوشی‌های ارزان‌تر از 100 دلاری و برندهای بین‌المللی با عرضه گوشی‌های ارازن‌تر از 200 دلار حاکمیت این بازار را در دست بگیرند.


​​