تلفن همراه

گوشی‌های اپل از کاربران تایوانی جاسوسی می‌کنند

بر اساس گزارش منتشر شه از سوی مقامات قانون‌گذار دولتی، ‌گوشی‌های هوشمند ساخت اپل، Xiaomi و دیگر شرکت‌ها قوانین مربوط به حریم خصوصی کاربران در کشور تایوان را زیرپا می‌گذارند و با جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران، آن‌ها را به سرورهای مرکزی این شرکت‌ها می‌فرستند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دولت تایوان تاکنون 12 مدل تلفن‌همراه شناسایی کرده است که با قوانین و استانداردهای مربوط به حفظ حریم شخصی کاربران در این کشور سازگاری ندارند و سازندگان این گوشی‌ها باید 6.43 میلیون دلار جریمه شوند یا اینکه جلوی فروش محصولات آن‌ها گرفته شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از مرکز تنظیم قوانین مخابراتی تایوان اعلام کرد که دولت این کشور بررسی‌های گسترده‌ای را دنبال می‌کند تا هرچه سریع‌تر علیه شرکت‌های مذکور اقدام کند.

"سیائو-چِنگ یو" مدیر "کمیسیون ارتباطات ملی تایوان"(NCC) ضمن اعلام این خبر نام برندهایی که این 12 مدل گوشی را تولید کرده‌اند اعلام نکرد. اما در برخی بررسی‌های قضایی مشخص شده است که برخی از گوشی‌های هوشمند به کارخانه سازنده امکان می‌دهند تا اطلاعات شخصی کاربر را بدون آگاهی او جمع‌آوری کند.

دیگر گوشی‌های شناسایی شده مشکلاتی را شامل می‌شوند که قوانین تصویب شده در کشور تایوان را زیرپا می گذارند و مرکز NCC اعلام کرده است که نتیجه فعالیت‌های خود در این زمینه را طی هفته جاری منتشر می‌کند.

نگرانی‌ها در این زمینه پس از آن شروع شد که "چیو چیه-وِی" از قانونگذاران کشور تایوان اعلام کرد که شرکت چینی Xiaomi با محصولات خود این اقدامات جاسوسی را انجام می‌دهد و بررسی‌های بعدی نیز این ادعا را ثابت کرد.


​​