تلفن همراه

گوشی بعدی اپل iPhone 6S نام دارد

در شرایط کنونی هنوز هیچ منبع آگاهی به درستی نمی‌داند که اپل برای سال 2015 میلادی گوشی هوشمند جدید خود را با نام آیفون 7 یا آیفون 6S وارد بازار می‌کند. با این وجود کارشناسان تاکید بیشتری بر آیفون 6S دارند و بر این باورند که احتمال عرضه گوشی هوشمند بعدی اپل با این نام بیشتر است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز خبری Focus Taiwan به نقل از منابع آگاهی که با شرکت اپل همکاری می‌کنند اعلام کرده است که این شرکت آمریکایی در سال 2015 میلادی نیز دو مدل جدید از گوشی هوشمند خود روانه بازار می‌کند که احتمالا با نام‌های آیفون 6S و 6S Plus عرضه می‌شوند.

گوشی هوشمند 6S با نمایشگر 4.7 اینچی نخستین محصولی خواهد بود که اپل آن را با همکاری شرکت Pegatron به تولید می‌رساند و البته قرار است مدل 6S Plus هم در همین شرکت تولید شود.

لازم به ذکر است که هفته گذشته به نقل از شرکت‌هایی که مواد اولیه مورد نیاز اپل را تامین می‌کنند اعلام شد که نیمه دوم سال 2015 میلادی یک مدل از گوشی هوشمند آیفون با نمایشگر لمسی 4 اینچی عرضه می‌شود و شرکت اپل با این کار قصد دارد زنان را مورد هدف قرار دهد.

همچنین گفته شده است که این گوشی هوشمند برای آن دسته از کاربرانی که یک گوشی بزرگتر دارند و می‌خواهند کارهای روزمره و عادی خود را در یک گوشی کوچک دنبال کنند کاربرد خواهد داشت.

آنچه که از هم‌اکنون مسلم است اینکه اپل بعد از 4 سال متوالی بالاخره حسگر 8 مگاپیکسلی برای دوربین دیجیتالی گوشی‌های خود را کنار می‌گذارد و به جز حسگر اثر انگشت، امکان تماشای تصاویر سه‌بعدی بدون نیاز به استفاده از عینک‌های مخصوص را هم فراهم می‌آورد.


​​