تلفن همراه

سامسونگ تراشه گوشی بعدی اپل را می‌سازد

به دنبال بالا گرفتن دعواهای قانونی دو شرکت اپل و سامسونگ، تولیدکننده گوشی‌های هوشمند آیفون سرانجام تصمیم گرفت ساخت پردازنده موبایلی Apple A8 را به شرکت TSMC واگذار کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما هم‌اکنون این کشمکش‌های قانونی به پایان رسیده است و دو غول بزرگ دنیای تلفن همراه با یکدیگر توافق کرده‌اند. رسانه‌های کره‌ای بر اساس این توافق گزارش دادند که سامسونگ دوباره تولید تراشه‌های مرکزی دستگاه‌های موبایلی اپل را از سر می‌گیرد.

خبرگزاری Etnews در تازه‌ترین گزارش خود توضیح داد که سامسونگ تولید تراشه مرکزی Apple A9 را مبتنی بر فناوری 14 نانومتری FinFET آغاز کرده است.

سامسونگ برای تولید این تراشه هوشمند دو کارخانه مجزا در اختیار دارد. اما به دلایلی که هنوز اعلام نشده است این تراشه فقط در کارخانه شهر آوستین در تگزاس آمریکا به تولید می‌رسد. فعالیت سامسونگ در این کارخانه از سال 2012 میلادی با سرمایه‌گذاری 3.9 میلیارد دلار آغاز شد که در آن زمان هم بهانه اصلی برای ادامه فعالیت‌های این مرکز تولید تراشه‌های اپل بود.

اما شرکت TSMC قصد ندارد به‌سادگی همکاری پرسود خود با اپل را کنار بگذارد و در این راستا تصمیم گرفته است تولید تراشه‌های 16 نانومتری مبتنی بر فناوری FinFET Plus را ادامه دهد.


​​