تلفن همراه

بازی پرندگان خمشگین 5 ساله شد

در حالی بازی Angry Birds ساخت شرکت Rovio وارد 5 سالگی می‌شود، گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد بیش از 600 میلیون دستگاه موبایلی در جهان این بازی را نصب کرده‌اند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نبرد 5 ساله پرندگان خشمگین تلفات زیادی هم داشته است و طی آن برخی انواع این پرنده‌ها زنده مانده‌اند و برخی دیگر به صلاح‌دید شرکت Rovio کنار رفته‌اند تا با ورود شخصیت‌های جدید، محبوبیت این بازی نزد کاربران جهانی حفظ شود.

بسیاری از کارشناسان می‌گویند که برای طراحی شخصیت این پرنده‌ها اهداف فراوانی وجود داشته است و از آنجایی که نام این بازی هم نشان می‌دهد پرنده‌ها بسیار خشمگین هستند، برخی کارشناسان آن‌ها را شبیه به خلبان‌های از جان گذشته ژاپنی می‌دانند که در جنگ جهانی دوم با هواپیمای خود روی کشتی‌های دشمن فرود می‌آمدند تا آن‌ها را نابود کنند.

شرکت Rovio از پرواز موفق این پرندگان مجازی بر آسمان دستگاه‌های موبایلی جهان بسیار خوشحال است و با این وجود گفته می‌شود که طی یک سال گذشته از محبوبیت این بازی رایانه‌ای نزد کاربران جهانی کاسته شده است.

بازی Angry Birds طی 5 سال گذشته به یکی از مشهورترین برندهای جهانی تبدیل شده است و هم‌اکنون انواع فیلم انیمیشن، کتاب، بازی‌های مختلف، پارک‌های سرگرمی، عروسک و دیگر محصولات با شخصیت‌های این بازی در سراسر جهان تولید می‌شوند و قرار است فیلم سینمایی این بازی ژوئیه 2016 اکران شود.


​​