بازار سرمایه

بزرگترین فروشگاه جهانی اپل در دبی افتتاح می‌شود

روزنامه 7DAYS به نقل از منابع آگاه داخلی که نخواستند نامشان فاش شود گزارش داد که بزرگترین فروشگاه اپل سال آینده در شهر دبی افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپل در آگوست 2014 اعلام کرده بود که قصد دارد در شهرهای دبی و ابوظبی کارمند استخدام کند و پس از گذشت مدتی مرکز خبری Arabian Business با انتشار بیانیه‌ای تصمیم اپل برای راه‌اندازی فروشگاه رسمی در منطقه خاورمیانه را تایید کرد.

در این بیانیه گفته شد: «امارات متحده عربی کشور مهمی برای اپل محسوب می‌شود. ما فروشگاه Online Store را سال 2011 در امارات راه‌اندازی کردیم و هم‌اکنون بر این باوریم که خاورمیانه یکی از پرسرعت‌ترین قطب‌های فناوری در سراسر جهان محسوب می‌شود».

اما منبع آگاهی که با مدیران اصلی فروشگاه‌های اپل در سراسر جهان ارتباط دارد به روزنامه 7DAYS توضیح داد: «قرار است که شرکت اپل فوریه 2015 در "مرکز خرید امارات" فروشگاه خود را افتتاح کند. همچنین قرار است یک فروشگاه دیگر در شهر ابوظبی افتتاح شود».

این روزنامه توضیح داد که "تیم کوک" مدیرعامل اپل پیش از این توجه ویژه‌ای به مرکز خرید دبی داشت و احتمال می‌رفت که فروشگاه بزرگ اپل در این مرکز افتتاح شود. اما هم‌اکنون گفته شده است که نخستین فروشگاه اپل در خاورمیانه و بزرگترین فروشگاه آن در جهان، در مرکز خرید Al Barsha دبی افتتاح شود.

شرکت اپل در ماه ژانویه از سال 2014 نیز در میدان عمار دبی دفتر رسمی خود را افتتاح کرد تا از این طریق بتواند فروشگاه بزرگ خود را در شهر دبی راه‌اندازی کند.


​​