تلفن همراه

تاثیرات مخرب استفاده از موبایل توسط والدین هنگام غذا خوردن

مادرانی که هنگام غذا خوردن با کودک خود از دستگاه موبایلی استفاده می‌کنند کمتر از دیگر مادران با او تعامل کلامی، غیرکلامی و رابطه عاطفی دارند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بررسی‌های جدیدی که نتایج حاصل از آن در سایت اینترنتی "مرکز آکادمیک کودکان" منتشر شده است بر اهمیت این قضیه تاکید می‌کند که برقراری تعادل برای میزان توجه به دستگاه موبایلی و فرزندان توسط والدین در زندگی روزمره تا چه اندازه می‌تواند مفید باشد.

تعاملات والدین با کودکان در زمان صرف غذا از جمله اتفاقاتی است که می‌تواند روی سلامت کودک تاثیر قابل ملاحظه برجا بگذارد و حتی جلوی اتفاقاتی نظیر چاقی، آسم و اختلالات رفتاری در دوران نوجوانی را بگیرد.

این یافته‌ها ثابت کرده است که ارتباط بهتر با اعضای خانواده و برقراری رابطه‌های احساسی در زمان خوردن غذا به صورت مداوم می‌تواند سلامت کودکان را تضمین کند.

همچنین گفته شده است که استفاده از دستگاه‌های رسانه‌ای در زمینه صرف غذا باعث می‌شود تا این مزایا از اعضای خانواده دور شود و فرزندان رابطه احساسی خوبی با والدین برقرار نکنند.

این مطالعه را محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون(BUSM) انجام دادند و در پایان دریافتند که استفاده از زیاد از دستگاه‌های موبایلی توسط مادران باعث خواهد شد تا ارتباط کلامی و عاطفی با فرزندان به حداقل برسد و زمینه بسیاری از اخلالات رفتاری ایجاد شود.


​​