اپلیکیشن

قابلیت تماس تلفنی به‌زودی به واتس‌اَپ اضافه می‌شود

امکان بهره‌مندی ابزار واتس‌اَپ از خدمات تلفن‌ اینترنتی(VoIP) نکته‌ای است که شایعات مختلف در مورد آن منتشر شده و گمانه‌زنی‌های فراوان پیرامون آن صورت گرفته است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما اخباری که این بار منتشر شده است موثق به‌نظر می‌رسد و اگرچه هنوز به صورت رسمی تایید نشده است، اما منابع آگاه می‌گویند که واتس‌اَپ به‌زودی قابلیت تماس‌های صوتی را هم در اختیار می‌گیرد.

به تازگی تصاویر متعددی از صفحه مربوط به نسخه جدید واتس‌اَپ منتشر شده است که نشان می‌دهد بخش مربوط به گفت‌وگوهای کاربری در این ابزار اینترنتی گزینه مربوط به تماس صوتی را هم شامل می‌شود.

این قابلیت هنوز برای واتس‌اَپ ارایه نشده و احتمالا هنوز برای عرضه عمومی تکمیل نشده است. اما پیش‌بینی می‌شود صاحبان دستگاه‌های اندرویدی به‌زودی بتوانند قابلیت برقراری تماس‌های صوتی را برای واتس‌اَپ در اختیار بگیرند.

نسخه اندرویدی ابزار اینترنتی واتس‌اَپ از دو طریق در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که یکی از آن بارگذاری ابزار مربوطه از فروشگاه اینترنتی Play Store است که بخش اعظم کاربران از این طریق صاحب واتس‌اَپ شده‌اند و روش دیگر هم بارگذاری ابزار از سایت اینترنتی این شرکت است.

در اخبار جدید گفته شده است به زودی نسخه جدید ابزار واتس‌اَپ برای دستگاه‌های اندرویدی روی سایت اینترنتی این شرکت قرار می‌گیرد که شامل قابلیت تماس تلفنی هم می‌شود.

شرکت فیس‌بوک هم اکنون مدیریت واتس‌اَپ را در اختیار دارد و پروژه‌های محرمانه فراوانی را در مورد آن پیش می‌برد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها افزودن قابلیت تماس تلفنی است.


​​