فناوری اطلاعات

بدقولی گوگل در زمینه ارائه خدمات اینترنت فوق سریع

منبع: فارس
آن دسته از شهروندان آمریکایی که در انتظار دریافت خدمات اینترنت پرسرعت گوگل هستند باید مدت زمان بیشتری در انتظار بمانند.
گوگل در ماه فوریه گذشته از ارائه خدمات اینترنت پرسرعت از طریق خطوط فیبر نوری به ساکنان 34 شهر در 9 منطقه پرجمعیت آمریکا خبر داده بود. اما ظاهرا این شرکت نخواهد توانست در موعد مقرر خدمات خود را در این زمینه ارائه دهد.
 
گوگل وعده داده بود با راه اندازی خطوط پرسرعت فیبرنوری سرعت دانلود داده ها توسط کاربران به صدهامگابیت در ثانیه می رسد. این شرکت که قصد داشت در پایان سال 2014 فهرست شهرهای جدیدی که از خدمات اینترنت پرسرعت برخوردار می شوند را اعلام کند، حال مجبور است این کار را تا سال 2015 به عقب انداخته و ابتدا به تعهدات قدیمیش عمل کند.
 
گوگل هیچ توضیح دقیقی در مورد علت این تاخیر نداده و صرفا به ذکر این نکته بسنده کرده که به تعهدات خود وفادار است و سعی می کند در ماه های آغازین سال آینده انها را عملی کند. از جمله شهرهایی که در انتظار تحقق وعده گوگل هستند می توان به سن خوزه، پرتلند، سالت لیک سیتی، فونیکس، سن آنتونیو، تگزاس، نشویل، اتلانتا، چارلوت و .... اشاره کرد.
 
گوگل می‌گوید مشترکان این خدمات با پرداخت تنها 70 دلار می‌توانند از سرعت آپلود و دانلود 1000 مگابیت در ثانیه بهره‌مند شده و یک ترابایت حافظه کلود گوگل هم برای ذخیره سازی داده هایشان در اختیار بگیرند. البته هر مشترک باید 300 دلار هم بابت هزینه‌های برقراری زیرساخت ها بپردازد و متعهد به یک سال استفاده از خدمات یاد شده گردد. افراد با پرداخت 130 دلار در ماه هم می توانند از سرویس های تلویزیونی تحت وب بهره مند شوند.

​​