تلفن همراه

گوگل تکمیل بورد اصلی گوشی پازلی خود را تایید کرد

پروژه Ara در شرکت گوگل که مربوط به ساخت گوشی پازلی می‌شود آخرین مراحل تکمیل را پشت‌سر می‌گذارد و نمونه اولیه عرضه شده از آن تفاوت‌های فراوانی را با گوشی‌های امروزی به نمایش می‌گذارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، متخصصان مرکز Google ATAP هم‌اکنون بورد اصلی گوشی با نام Spiral 2 را عرضه کرده‌اند و توضیحاتی داده‌اند که مشخصات اصلی آن را نمایان می‌کند.

گروه ATAP در صفحه ویژه خود در شبکه اجتماعی Google+ نوشته است که آن‌ها تلاش فراوانی را برای طراحی سیستم مرکزی گوشی انجام داده‌اند و در این زمینه‌ همکاری‌های گسترده‌ای با شرکت‌های Marvell و NVIDIA انجام شده است.

دو منبع آگاه مجزا نیز در این زمینه توضیح دادند که ماژول اصلی گوشی پازلی گوگل مبتنی بر تراشه‌های PXA1928 و Tegra K1 در حال ساخت است. پیش‌بینی شده است این تراشه‌ها همراه با بورد MDK v0.20 در آینده نزدیک عرضه شوند.

اما بورد Spiral 2 هم‌اکنون آماده شده است و تیم متخصص گوگل همچنان فعالیت‌های خود را روی آن ادامه می‌دهد و در همین راستا سه نمونه از عملکردهای این محصول را عرضه کرده است.

گروه Google ATAP اعلام کرده است که تکمیل این بورد برای نخستین گوشی پازلی جهان مراحل پایانی خود را پشت‌سر می‌گذارد و قرار است در کنفرانس Developer گوگل که ژانویه 2015 برگزار می‌شود، این محصول به نمایش درآید.

پیشرفت در پروژه Spiral 2 به معنی متوقف شدن فرآیند توسعه آن نبوده است و پیش‌بینی می‌شود که فصل نخست سال 2015 میلادی مدل پیشرفته‌تر آن با نام Spiral 3 روانه بازار شود.


​​