امینت

سونی آخرین فیلم سینمایی خود را روی یوتیوب اکران می‌کند

هک گسترده شرکت سونی باعث شد تا استدیوی فیلم‌سازی این شرکت ژاپنی موسوم به Sony Pictures نمایش فیلم "مصاحبه" را به تعویق بیندازد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، قرار بود فیلم سینمایی "مصاحبه" در روزهای کریسمس در بیش از 300 سینمای آمریکا و دیگر نقاط جهان اکران شود که سونی به دنبال هک‌های گسترده و حملات سایبری از این اتفاق صرف‌نظر کرد. اما هم‌اکنون گفته شده است که سونی به‌زودی این فیلم را در سایت اینترنتی یوتیوب و دیگر سرویس‌های ویدیویی اینترنتی حتی Google Play عرضه می‌کند.

این طور که خبرگزاری سی‌ان‌ان گزارش داده است، یوتیوب هم‌اکنون توافقات لازم را با شرکت سونی انجام داده است تا فیلم سینمایی "مصاحبه" را به صورت آنلاین نمایش دهد که البته هنوز هیچ خبر رسمی در این زمینه منتشر نشده است.

منابع آگاه به خبرگزاری سی‌ان‌ان توضیح داده‌اند که نمایش آنلاین این فیلم سینمایی در یوتیوب و Google Play همزمان با اکران آن در سینماها صورت می‌گیرد.

نحوه نمایش این فیلم در سایت اینترنتی یوتیوب به‌صورت اجاره‌ای است تا کاربران پس از پرداخت هزینه مربوطه فقط اجازه یک بار تماشای فیلم را داشته باشند و امکان بارگذاری آن وجود نداشته باشد.

شرکت گوگل که متولی سایت ویدیویی یوتیوب محسوب می‌شود تنها شریک سونی برای اکران این فیلم محسوب نمی‌شود و سونی به دنبال انعقاد قرارداد با دیگر سرویس‌های مشابه است تا فیلم خود را به صورت جهانی در اختیار مردم بگذارد.

منابع آگاه از برنامه‌ریزی‌های دیگری خبر داده‌اند تا این فیلم در سرویس iTunes نیز به نمایش درآید که البته پیش‌بینی می‌شود این اتفاق پس از کریسمس صورت گیرد.


​​