باندپهن

انتشار آنلاین آرزوهای مردم بریتانیا از 150 سال قبل تا امروز

حدود 41 میلیون آرزوی مکتوب مربوط به مردم بریتانیا مربوط به سال 1858 به صورت آنلاین روی اینترنت منتشر شد که از بین آنها می‌توان به آرزوهای «وینستون چرچیل» و «پرنسس دایانا» هم اشاره کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این آرشیو کامل مربوط به آرزوهای مردم انگلستان و ویلز از 150 سال قبل تاکنون است و دولت بریتانیا هم‌اکنون آنها را روی سایت اینترنتی probatesearch.service.gov.uk به صورت عمومی منتشر کرده است.

در این آرشیو آرزوی چرچیل نخست‌وزیر بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم هم دیده می‌شود و از دیگر اشخاصی که نام آنها در این سایت به چشم می‌خورد می‌توان به «چارلز دیکنز» رمان‌نویس مشهور، خانم «دایانا» پرنسس ویلز، «آلان تورینگ» پدر کدگذاری رایانه، «جرج اورول» نویسنده و ... اشاره کرد.

هر نسخه دیجیتالی از این آرزوهای مکتوب 10 پوند(15.50 دلار، 12.75 یورو) هزینه دارد، اما اطلاعات اولیه و کلی در مورد برخی از آنها به صورت رایگان ارایه شده است.

«شایلش وارا» وزیر دادگستری بریتانیا در این خصوص گفت: «این پروژه بزرگ مجموعه ارزشمندی را در اختیار عموم قرار می‌دهد که از مردم عادی گرفته تا افراد سرشناس، آرزوهایشان در اختیار همگان قرار می‌گیرد».

او در ادامه توضیح داد: «این یک منبع باورنکردی محسوب می‌شود تا شما دریابید که هر فرد در دنیای شخصی خود چه آرزوهایی داشته است و حتی با موقعیت و درجه‌ای که داشته، دوست داشته چه چیزهایی به دست آورد».

چرچیل در آرزوی خود نوشته بود که دوست دارد 304044 پوند معادل 5.1 میلیون پوند امروزی به خانواده خود پول بدهد.

زمانی که دیکنز در سال 1870 از دنیا رفت، نامه‌ای با دستخط خود نوشته بود و آرزویش در این نامه این بود که مراسم تشییع جنازه ساده داشته باشد.


​​