تلفن همراه

آیا تعرفه اینترنت همراه‌اول افزایش می‌یابد؟

سعید همتی - فناوران : حواشی افزایش صد در صدی تعرفه خدمات اینترنتی ایرانسل، همچنان پابرجا بوده و حالا نگرانی‌های جدید و بیشتری را نیز به کاربران سایر اپراتورها نیز سرایت داده است.
 
حالا مشترکان همراه‌اول نیز نگران افزایش تعرفه‌های خود شده‌اند. تجربه نشان می‌دهد تعرفه اپراتورها در هیچ موردی اختلاف فاحشی با یکدیگر نداشته و رقابت‌ها در حد ریالی و نه تومانی است.
اگرچه پیش از این همراه‌اول اعلام کرده که قصدی برای افزایش نرخ اینترنت بسته‌ای خود ندارد. اما در عین حال این اپراتور نیز تاکید کرده که سرمایه‌گذاری ایشان در زیرساخت‌های نسل جدید شبکه موبایل، سنگین بوده و به نوعی باید بازگشت داشته باشد.
در هر حال اکنون بسیاری از کاربران همراه‌اول شاید نگران افزایش دقیقا صد در صدی قیمت‌های این اپراتور نیستند اما احتمال افزایش ارقامی‌ در همین حدود را دور از ذهن نمی‌دانند.
این در حالیست که وزارت ارتباطات قصد داشت تا با تغییر تعرفه آزاد اینترنت موبایل، به اصطلاح زمینه‌ساز ارزانی این خدمات و گسترش استفاده آن در کشور شود. 
اگر یادمان باشد، این تغییر قیمت‌ها به علت اعتراضات قبلی کاربران تمامی‌ اپراتورها انجام شد که به تعرفه‌های جدید وزارت ارتباطات در خصوص اینترنت آزاد اپراتورها انتقاد کردند. وزیر ارتباطات قول پیگیری داد و اینترنت آزاد اندکی ارزان شد و درست همزمان با آن اینترنت ایرانسل صد در صد گران شد.
اما حالا کاربران موبایل نه تنها قید ارزانی اینترنت زده‌اند بلکه باید نگران جهش‌های سنگین در نرخ خدمات خود باشند. 
روز گذشته وزیر ارتباطات بار دیگر تلویحا گفته سعی می‌کنیم در تعرفه‌های ایرانسل تجدید نظر شود! حالا باز هم کاربران نگران هستند که این موضوع موجب بروز مشکلات بیشتری نشده و اتفاقات عجیب و غریب دیگری رخ ندهد. از این رو به نظر می‌رسد کاربران اینترنت باید اعتراض نکنند چون هر بار اعتراض کرده‌اند قیمت‌ها افزایش یافته است.
به هر روی به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات باید گام‌های بعدی خود را به گونه‌ای بردارد که صدمات بیشتری به مردم وارد نیاید. 

​​