تجارت الکترونیک

هواوی از سیاست‌های اقتصاد دیجیتال تایلند پشتیبانی می‌کند

منبع: سینا
پرایوسچان‌اُچا، نخست وزیر تایلند در دیدار با کن هو، مدیر عامل هواوی در مورد توانایی‌های تایلند در توسعه اقتصاد دیجیتالی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار نخست‌وزیر تایلند ضمن دعوت از هواوی برای مشارکت در این طرح به عنوان سرمایه‌گذار و همکار دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: ما بر این اعتقادیم که هواوی با انتقال توانایی‌ها و دانش فنی خود می‌تواند بزرگترین مشاور برای ساختن زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال کشور تایلند به عنوان یکی از مراکز اصلی این حوزه در آسیای جنوب شرقی باشد.
مدیرعامل هواوی هم با استقبال از این دعوت خاطرنشان کرد: ما تمام توان و داشته‌هایمان را برای کمک به دولت تایلند برای ساخت و پرورش اقتصاد دیجیتال و بومی‌سازی آن برای متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و جوامع محلی تایلند به کار خواهیم بست.
هواوی در ۱۵ سال گذشته مشغول فعالیت در کشور تایلند بوده و در این زمان بیش از ۱۰ هزار متخصص فنی را تربیت کرده و به شکل مستقیم پنج هزار شغل ایجاد کرده است. از دیگر توافقات این جلسه می‌توان به تعهد هواوی برای فراهم‌سازی زیرساخت و راه‌اندازی سیستم‌هایی بر پایه رایانش ابری با ظرفیت ۵۰۰ کاربر اشاره کرد. همچین هواوی برنامه دارد تا پنج سال آینده و برای پشتیبانی از پروژه کشوری اقتصاد دیجیتال تایلند ۱۰۰ متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و تربیت کند.

​​