تلفن همراه

بازسازی اثر انگشت وزیردفاع آلمان از روی عکس‌های معمولی

یک هکر نشان داد که با استفاده از دوربین دیجیتالی معمولی می‌توان اثر انگشت کاربران را بازسازی کرد و به راحتی وارد دستگاه‌های دیجیتالی امنیتی شد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «جان کیسلر» یکی از اعضای سازمان امنیت هکری Chaos Computer Club در کنفرانس سالانه Chaos Computer توضیح داد که اثر انگشت هم می‌تواند هک شود.

او نشان داد که چگونه با استفاده از عکس‌های دیجیتالی گرفته شده از وزیر دفاع آلمان در زمان‌های مختلف و کنار هم قرار دادن آنها موفق شده است اثر انگشت وی را بازسازی کند.

کیسلر برای این کار از نرم‌افزاری با نام VeriFinger استفاده کرد و به کمک آن موفق شد در عکس‌های معمولی گرفته شده از «اورسولا ون‌دِر لِیِن» وزیر دفاع آمریکا عکس انگشت او را جدا کند و با کنار هم قرار دادن عکس‌های مختلف، اثر انگشت کامل او را به دست آورد.

او تنها کاری که انجام داده، در مراسم سخرانی اورسولا در ماه اکتبر با یک دوربین دیجیتالی معمولی از دستان او عکس گرفته است و به کمک دیگر عکس‌های موجود توانسته است در نرم‌افزار VeriFinger اثر انگشت وزیر دفاع آلمان را بازسازی کند.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع آلمان در مقابل این اقدام هیچ بیانیه‌ای صادر نکرده است و می‌گوید که از جزییات این اتفاق بی‌خبر است.


​​