امینت

رکوردشکنی فیلم «مصاحبه» برای بیشترین مشاهده آنلاین

در حالی که مناقشات میان آمریکا و کره شمالی در جریان هک شدن استدیوی فیلم‌سازی سونی بالا گرفته است و کشور کره همچنان سعی دارد جلوی اکران «مصاحبه» را بگیرد، این فیلم بسیار مورد توجه مردم قرار گرفتهاست.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، استدیوی فیلم‌سازی سونی موسوم به Sony Pictures اعلام کرد که «مصاحبه» رکورد پربازدیدترین فیلم آنلاین در تاریخ فعالیت‌های این شرکت را شکسته است و میزان مشاهده آن روی اینترنت بیش از پیش‌بینی‌های قبلی است.

فیلم «مصاحبه» در آخرین چهارشنبه سال 2014 میلادی به صورت آنلاین اکران شد و تا یکشنبه 29 دسامبر بیش از 15 میلیون دلار از فروش آن به‌دست آمد.

در مرحله نخست شرکت‌های مایکروسافت، گوگل و سونی این فیلم را به صورت آنلاین اعلام کردند و در آخرین روز از سال 2014 میلادی نیز شرکت اپل آن را در فروشگاه اینترنتی خود ارایه کرد.

این فیلم کمدی که ماجرای سوءقصد به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را به تصویر می‌کشد، با مخالفت شدید کشور کره شمالی مواجه شد و در حالی که هک شدن شرکت سونی باعث شد اکران آن در سینماهای جهان به تعویق بیفتد، سرانجام آن را به صورت آنلاین منتشر کردند.

فیلم «مصاحبه» در طول 4 روز نخست اکران بیش از 2 میلیون بار به صورت آنلاین اجاره شده است تا کاربران آن را مشاهده کنند. لازم به ذکر است هزینه اجاره آنلاین فیلم برای یک بار تماشا 6 دلار و هزینه بارگذاری کامل آن روی رایانه 15 دلار تعیین شده است.

این فیلم در روز کریسمس به صورت محدود در برخی سینماهای آمریکا هم اکران و در این بخش توانست 3 میلیون دلار درآمد کسب کند. البته باید توجه داشت که شرکت سونی برای ساخت فیلم «مصاحبه» و اکران آن در سینماهای سراسر جهان بیش از 75 میلیون دلار هزینه کرده است.


​​