گوشی

ابزارهای مایکروسافت در گوشی‌های ارزان ویندوزی محبوب‌ترند

منبع: همکاران سیستم
توسعه‌دهندگان ابزارهای موبایلی مخصوص سیستم‌عامل موبایلی ویندوز فون اطلاعات دقیق مربوط به میزان بارگذاری هر یک از ابزارها را در اختیار می‌گیرند.به گزارش وبسايت opptrends، بر اساس این اطلاعات آماری مشخص شده است بخش عمده بارگذاری‌ ابزارها مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون مربوط به نسخه‌های موبایلی می‌شود که کمتر از ۵۱۲ مگابایت حافظه رم را در اختیار دارند. این مسئله نشان می‌دهد بیشترین بارگذاری‌ها روی دستگاه‌های معمولی و ارزان‌قیمت ویندوزی انجام می‌شود.
 
Post image for Microsoft Corporation (MSFT) Window Phone Developers 'Watch' the Buyers
 
بر اساس امتیازدهی صورت گرفته از سوی مایکروسافت، دستگاه‌هایی که حافظه رم آنها کمتر از نیم گیگابایت است در خانواده گوشی‌های ضعیف طبقه‌بندی می‌شوند.
این اتفاق برای توسعه دهندگان دستگاه‌های موبایلی بسیار مهم است. آنها در طراحی نسل جدید ابزارهای مورد نظر خود برای سیستم‌عامل ویندوز فون می‌بایست دو جنبه را در نظر بگیرند. نخستین نکته این است که اگر ابزار کاربردی را متناسب با دستگاه‌های موبایلی ضعیف طراحی کنند درآمد بیشتری به‌دست می‌آورند.
نکته دوم این است که مایکروسافت تمایل زیادی به تولید گسترده گوشی‌های پیشرفته ندارد و بخش اعظم دستگاه‌های موبایلی تولید شده در این شرکت حافظه رم پایینی دارند و در خانواده گوشی‌های ویندوزی ارزان طبقه‌بندی می‌شوند.
آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد گوشی هوشمند Lumia ۵۲۰ که حافظه پایینی دارد و با قیمت ارزان به فروش می‌رسد بیش از ۳۰ درصد تمام بارگذاری ابزارهای کاربردی مخصوص سیستم‌عامل ویندوز فون را به خود اختصاص داده است

​​