فناوری اطلاعات

افزایش اهمیت فناوری پردازش ابری برای کسب و کارها

منبع: همکاران سیستم
نتایج یک مطالعه نشان داده است فناوری پردازش ابری در حال تبدیل شدن به یکی از ابزارهای اصلی مدیریت محیط کار است.
 
به گزارش وب‌سایت zdnet، نتایج مطالعه‌ای که توسط گروه KPMG انجام شده است نشان می‌دهد فناوری پردازش ابری مراحل اولیه خود را پشت سر گذاشته است و رفته‌رفته در حال تبدیل به یکی از ابزارهای مدیریت محیط کاری تبدیل شده است. پژوهشگران در این مطالعه نظر ۵۰۰ مدیر اجرایی کسب و کارها را جویا شده‌اند. حدود ۴۲ درصد آن‌ها گفته‌اند یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش استفاده از این فناوری در میان کسب و کارها این است که می‌خواهند یک محیط کاری انعطاف‌پذیر و همراه داشته باشند. در سال ۲۰۱۲ فقط ۱۵ درصد از مدیران به این مزیت فناوری پردازش ابری پی برده بودند.
 
این مطالعه همچنین نشان داده است مهم‌ترین مزیت فناوری پردازش ابری از نظر مدیران افزایش عملکرد کسب و کار بوده است. بهبود سطح خدمات اتوماسیون و کاهش هزینه‌ها نیز از دیگر مزیت‌هایی بوده است که مدنظر بیش از ۷۰ درصد مدیران  بوده است. هدف ۵۴ درصد از مدیران از روی آوردن به فناوری‌های پردازش ابری، افزایش بازدهی کارکنان بوده است و ۴۸ درصد نیز افزایش رضایت کارکنان را به عنوان یکی از دلایل خود عنوان کرده‌اند.
 
این یافته‌ها نشان می‌دهد فناوری پردازش ابری مراحل تجربی خود را پشت سر گذاشته است و مزیت خود برای کاهش هزینه و افزایش بازدهی را نشان داده است و از طرف دیگر شرایط اقتصادی جهان در مقایسه با دو سال پیش بهتر است. در آن زمان که بحران‌های اقتصادی بر همه جا سایه انداخته بود، کاهش هزینه‌ها مهم‌ترین اولویت کسب و کارها بود، اما حالا کسب و کارها اولویت دیگری دارند و آن اینکه به دنبال جذب نیروهایی هستند که بتوانند آن‌ها را وارد فرایندهای دیجیتال کنند.

​​