امینت

کره شمالی کرم سایبری جدید در تاسیسات هسته‌ای خود را بی‌خطر خواند

وزیر انرژی کره شمالی بار دیگر بر این مساله تاکید کرد که کرم دیجیتالی یافت شده در نیروگاه هسته‌ای آنها مشکل جدی ایجاد نکرده است و به ناامنی‌های سایبری که یک ماه قبل در این تاسیسات ایجاد شده بود ارتباطی ندارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «یون سانگ-جیک» گفت، مجلس شورای ملی کره شمالی با اطمینان کامل این مسئله را تایید می‌کند که بدافزار جدید به دنبال سهل‌انگاری کارمندان بخشی از نیروگاه هسته‌ای و هیدرولیکی کره(KHNP) منتشر شده است.

اوایل دسامبر 2014 یک ناامنی سایبری در همین مرکز هسته‌ای شناسایی شد و در نتیجه آن هکرها موفق شدند بخشی از داده‌ها مانند نقشه ساختمان‌ها و اطلاعات شخصی کارمندان که البته اهمیت چندانی نداشت را سرقت کنند.

یون اظهار داشت که هیچ یک از این دو حمله سایبری تهدید جدی برای کره شمالی و تاسیسات هسته‌ای آن ایجاد نکرده است و سیستم‌های کنترلی بدون بروز هرگونه مشکل به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این در حالی است که برخی مقامات امنیتی کره شمالی پیش‌تر در این زمینه ابراز نگرانی کرده بودند.

«لی جونگ-هیون» یکی از سیاستمداران محافظه‌کار کره شمالی گفت: «من شک دارم آن طور که گفته شده است سیستم‌های کنترلی تاسیسات هسته‌ای مورد تهدید قرار نگرفته باشند».


​​