تلفن همراه

iPhone mini با نمایشگر 4 اینچی در راه است

تحلیلگران بازار به این نتیجه رسیده‌اند که گوشی هوشمند بعدی اپل نمایشگر 4 اینچی دارد و قرار است با قیمت ارزان وارد بازار جهانی شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اپل دو گوشی هوشمند جدید خود موسوم به آیفون 6 و 6 Plus را به‌ترتیب با نمایشگرهای 4.7 و 5.5 اینچی روانه بازار کرده است تا با این کار به نیاز کاربران برای استفاده از دستگا‌ه‌های موبایلی بزرگ پاسخ دهد.

اپل از زمان عرضه نخستین مدل آیفون جای پای خود را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند محکم کرد. در این میان آیفون 5C قرار بود به عنوان نخستین گوشی ارزان این شرکت وارد بازار جهانی شود که البته این گوشی هیچ موفقیتی کسب نکرد و مورد توجه کاربران جهانی قرار نگرفت.

مرکز تحقیقاتی Zacks Equity بر این باور است که اپل این روزها در حال طراحی iPhone mini است و سال آینده این گوشی هوشمند به دست کاربران جهانی می‌رسد. البته هنوز به درستی مشخص نشده است که این محصول همزمان با گوشی‌های جدید اپل در ماه سپتامبر عرضه می‌شود یا آنکه به صورت مجزا به دست کاربران می‌رسد.

کارشناسان این مرکز تحقیقاتی در گزارش جامع خود توضیح دادند: «ما بر این باوریم که عرضه آیفون کوچک باعث افزایش فروش محصولات اپل خواهد شد و محبوبیت آیفون را نزد کاربران جهانی بیشتر خواهد کرد».


​​