فناوری اطلاعات

با CES2015: سامسونگ: تمام محصولات ما تا 5 سال آینده به اینترنت اشیا متصل می‌شوند

منبع: زومیت
در طی 5 سال، تک تک محصولات تولید شده توسط سامسونگ به اینترنت اشیا متصل خواهند شد. مقام ارشد اجرایی سامسونگ در نطق آغازین کنفرانس‌ این شرکت در نمایشگاه CES لاس‌وگاس به تشریح جزئیاتی در خصوص برنامه‌ی سامسونگ در زمینه‌ی اینترنت اشیا پرداخت.
 
 طی این رویداد، این مقام اجرایی به صحبت در خصوص ایده‌ی اینترنت اشیا پرداخت (طرحی که بر اساس آن دستگاه‌های سنتی نظیر لوازم خانگی به اینترنت متصل شده و با یکدیگر ترکیبی هوشمند ایجاد خواهند کرد) و چنین مدعی شد که این مفهوم پتانسیل ایجاد تحول و تغییر شکل در اقتصاد، اجتماع و شیوه‌ی زندگی ما را خواهد داشت.
 
وی در ادامه به این مساله اشاره کرد که تجربه‌ی کاربری در اینترنت اشیا باید یکپارچه و بدون خلل باشد. بنا بر همین اصل، وی وعده داد دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیا سامسونگ بصورت باز عرضه خواهند شد. سامسونگ اطمینان حاصل خواهد کرد که سایر دستگاه‌ها از دیگر تولیدکنندگان نیز به سادگی قابلیت اتصال و هماهنگ شدن با محصولات غول کره‌ی جنوبی را داشته باشند.
 
پس از ارائه‌ی این وعده از سوی مقام اجرایی سامسونگ، وی از الکس هاوکینسون، مدیرعامل بخش SmartThings این شرکت دعوت کرد تا به بیان جزئیات بیشتر در این خصوص بپردازد. هاوکینسون اعلام کرد که سیستم مرکزی خانه‌ی هوشمند سامسونگ حتی در صورت قطع شدن برق یا اینترنت همچنان به عملکرد خود ادامه خواهد داد. سامسونگ تصمیم دارد مبلغ 100 میلیون دلار را بر روی جامعه‌ی توسعه‌دهندگان اینترنت اشیا سرمایه‌گذاری کند تا اپلیکیشن‌های تکمیلی مربوط به این بخش با غنای مناسبی همراه شوند.

​​