فناوری اطلاعات

سیستم عامل ال جی ساعت‌های هوشمند را تسخیر می‌کند

منبع: فارس
شرکت ال جی که سرمایه گذاری گسترده‌ای در مورد طراحی و ساخت ساعت‌های هوشمند به عمل آورده، قصد دارد مدل های جدید این محصول را با سیستم عامل جدیدی روانه بازار کند.
نمونه‌های قبلی ساعت‌های هوشمند ال جی از جمله G Watch R با سیستم عامل آندروید ویر طراحی شده و بر همین مبنا روانه بازار شده بودند، اما ال جی در نمایشگاه سی ای اس 2015 ساعت‌هایی را در معرض نمایش قرار داد که مجهز به سیستم عامل WebOS هستند.
سیستم عامل WebOS در اصل توسط شرکت اچ پی برای استفاده بر روی گوشی های هوشمند طراحی شد و قرار بود با سیستم عامل های iOS  و  Android رقابت کند. اما بعد از شکست این سیستم عامل در رقابت با دو رقیب قدرتمندش توسط اچ پی به ال جی فروخته شد. این اقدام ال جی بسیاری از تحلیل گران را شگفت زده کرد، اما حالا انگیزه این شرکت از اقدام یاد شده مشخص شده است.
 
ال جی در سال گذشته میلیون‌ها تلویزیون هوشمند مجهز به این سیستم عامل را روانه بازار کرد و حال به دنبال افزایش استفاده از آن در دیگر محصولات برجسته عرصه فناوری است.
 
منابع نزدیک به ال جی می گویند این شرکت قصد دارد از سیستم عامل یاد شده در تولیدات دیگرش و از جمله در یخچال‌های هوشمند، ماشین های لباس شویی جدید و ... هم استفاده کند.

​​