فناوری اطلاعات

عرضه عمومی سرویس مانیتورینگ ابری Cloud Platform گوگل

منبع: همکاران سیستم
شرکت گوگل سال گذشته مرکز ارایه خدمات پردازش ابری Stackdriver را خریداری کرد. با گذشت چند هفته گوگل نسخه بتا از سرویس مانیتورینگ ابری خود را مبتنی بر فناوری Stackdriver به طور اختصاصی عرضه کرد و هم‌اکنون که ۸ ماه از آن اتفاق می‌گذرد، تمام کاربرانی که از سرویس Cloud Platform استفاده می‌کنند می‌توانند نسخه جدید این سرویس را در اختیار بگیرند.
همان‌طور که از Cloud Monitoring گوگل مشخص است، این سرویس به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها امکان می‌دهد به تمام معیارهای عملکرد خود، ظرفیت‌ها و آخرین داده‌های به‌روز شده مخصوص ابزار خود مبتنی بر سیستم‌های App Engine، Compute Engine، Cloud Pub/Sub و Cloud SQL گوگل دسترسی داشته باشند.
ابزار جدید همچنین می‌تواند بسیاری از ابزارهای متن‌باز که مبتنی بر سرویس‌های مذکور اجرا می‌شوند را نیز مانیتور کند که از جمله آنها می‌توان به MySQL، Nginx، Apache، MongoDB، RabbitMQ و ... اشاره کرد.
زمانی که در سیستم مشکلی ایجاد شود، سرویس Cloud Monitoring می‌تواند از طریق ارسال پست الکترونیکی، پیامک و PagerDuty یا در تالارهای گفت‌وگوی Slack، Campfire یا HipChat به شما خبر دهد.
توسعه‌دهندگان ابزارها همچنین می‌توانند معیارهای سنجش خود را به سیستم API گوگل بیافزایند و آنها را با معیارهای اصلی که به صورت پیش‌فرض در Cloud Monitoring ارائه شده است ادغام کنند.

​​