فناوری اطلاعات

احتمال خرید شرکت مشهور پرداخت همراه توسط گوگل

منبع: فارس
با آغاز سال 2015 گوگل تلاش‌های خود برای خرید شرکت‌های خلاق را از سر گرفته و این بار شرکت سافت کارد را هدف قرار داده است.
کارشناسان معتقدند هدف از این خرید رقابت با دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت و به خصوص پرداخت همراه و از جمله اپل، آمازون، پی پال، اسکوئیر و ... است. در این میان به نظر می رسد رقیب اصلی گوگل، اپل باشد که شبکه پرداخت همراه خود را نیز طراحی و راه اندازی کرده و به دنبال رقابت با گوگل در این زمینه است.
البته این خرید هنوز نهایی نشده و مذاکرات دو طرف در این مورد کماکان ادامه دارد. سافت کارد به کاربران خدمات خود امکان می دهد تا با استفاده از گوشی و تبلت هزینه استفاده از خدمات مورد نظرشان را بپردازند. با توجه به همکاری سه اپراتور برتر آمریکا با سافت کارد خدمات این شرکت به سادگی در دسترس است.
 
گوگل و سافت کارد هر دو از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده‌اند. اما صاحب نظران معتقدند با توجه به اینکه دیگر شرکت‌های بزرگ فعال در این زمینه نیز هر یک به نوعی متحد فیس بوک یا آمازون محسوب می‌شوند، ضروری است که گوگل هم بتواند در این زمینه بیشتر فعال شود.
 
بررسی‌های Forrester Research نشان می‌دهد که تا سال 2019 مصرف کنندگان بیش از 142 میلیارد دلار در زمینه خرید کالاهای مختلف از طریق سرویس‌های پرداخت همراه هزینه خواهند کرد که این رقم نسبت به هزینه 52 میلیارد دلاری سال 2014 افزایش چشمگیری دارد.

​​