فناوری اطلاعات

دستگیری هکر 18 ساله انگلیسی برای حمله به بازی‌های آنلاین

منبع: فارس
مقامات انگلیسی یک نوجوان 18 ساله را در این کشور به جرم هک کردن شبکه‌های بازی ویدیویی PlayStation Network سونی و Xbox Live‌ مایکروسافت دستگیر کردند.
در اواخر سال 2014 و در روزهایی که بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند ساعات بیکاریشان را به اجرای بازی های ویدیویی بگذرانند هک شدن دو شبکه بازی آنلاین پرطرفدار موجب اعتراضات شدید به سونی و مایکروسافت شد.
این نوجوان انگلیسی علاوه بر هک کردن شبکه‌های یاد شده تهدیدات دروغینی را نیز علیه زیرساخت‌ها و شبکه‌های حساس آمریکا مطرح کرده و با انتشار این اخبار دروغ موجب آمادگی اضطراری نیروهای واکنش سریع آمریکا موسوم به SWAT شد.
 
وی با انتشار اطلاعات ساختگی، به دروغ ادعا کرده بود تهدیداتی بسیار مهم ایالات متحده را تهدید می‌کند. مقامات آمریکایی از ارائه جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرده‌اند. وی این اطلاعات را از طریق نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ ارسال کرده بود.
 
اگر چه نام این فرد اعلام نشده، اما تحقیقات در مورد وی در جریان است و پلیس در حال تحقیق از منزل وی به منظور یافتن جزییات بیشتر است. واحد جرائم سایبری سازمان یافته پلیس بریتانیا در این زمینه با اف بی آی همکاری کرده است.

​​