باندپهن

علاقمندان به عکس‌های سلفی بیشتر مراقب باشند

کارشناسان در مورد کسانی که تعداد زیادی عکس سلفی می‌گیرند و آنها را روی شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام منتشر می‌کنند ابراز نگرانی کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نتایج حاصل از مطالعه جدید نشان می‌دهد مردانی که نسبت به همسالان و هم‌جنسان خود تعداد بیشتری عکس سلفی روی اینترنت منتشر می‌کنند، بیشتر در معرض ابتلا به خودشیفتگی و اختلالات فکری–روانی قرار می‌گیرند.

همچنین گفته شده است، مردانی که پیش از انتشار عکس‌ سلفی خود چندین بار آن را ویرایش می‌کنند بیش از دیگران به خودشیفتگی و اختلالات اعتماد به‌نفس مبتلا می‌شوند و معمولا برای شناسایی اولویت‌های زندگی خود مشکل دارند.

«جس فاکس» مدیر این گروه تحقیقاتی در دانشگاه اوهایو گفت: «چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد افرادی که تعداد زیادی عکس سلفی منتشر می‌کنند و زمان زیادی را به ویرایش آنها اختصاص می‌دهند،‌ دچار اختلالات خودشیفتگی شده باشند. البته باید توجه داشت که مطالعه جدید این مسئله را به صورت علمی تایید کرده است».

البته فاکس توضیح داده که انتشار تعداد زیادی عکس سلفی روی اینترنت لزوما به معنی ابتلا به اختلالات روانی و خودشیفتگی نیست. اما باید توجه داشت که این افراد بیش از دیگران در معرض این مشکلات قرار می‌گیرند.


​​