تلفن همراه

اپل به همکاری خود با مراکز نرم‌افزاری در منطقه کریمه پایان داد

ادامه درگیری‌های سیاسی آمریکا و روسیه بر سر منطقه کریمه(Crimea) که زمانی جزئی از کشور اوکراین بود دنیای فناوری را هم تحت تاثیر قرار داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اپل اعلام کرد اعلامیه خود برای پایان پشتیبانی از توسعه‌دهندگان ثبت شده اپل(RAD) را به منطقه مورد مناقشه کریمه ارسال کرده است و با این اقدام جلوی انتشار ابزارهای کاربردی روی فروشگاه اینترنتی App Store از داخل این منطقه را می‌گیرد.

شرکت آمریکایی اپل در اعلامیه خود نوشت: «تحریم جدیدبرای منطقه کریمه در تاریخ 19 دسامبر 2014 از جانب دولت آمریکا اعمال شد و 18 دسامبر 2014 نیز کمیسیون اروپا اعلام کرد منع قرارداد RAD بین منطقه کریمه و شرکت اپل را اعلام کرد».

در ادامه این اعلامیه گفته شد: «برای اطلاعات بیشتر، مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری می‌توانند قانون Executive Order 13685 آمریکا و اظهاریه کمیسیون اروپا را مطالعه کنند».

این یک خبر بد برای توسعه‌دهندگان نرم افزاری ثبت شده در سیستم اپل محسوب می‌شود و با این وجود خبرگزاری TechCrunch توضیح داد که این مراکز می‌توانند به صورت تئوری آدرس‌های خود را تغییر دهند و اعلام کنند در روسیه یا اوکراین مشغول به فعالیت هستند تا بتوانند بار دیگر با طرح RAD همکاری‌های خود را ادامه دهند.


​​