فناوری اطلاعات

ضریب نفوذ اینترنت در ایلام کمتر از متوسط کشوری است

منبع: ایرنا
مدیرکل شرکت ارتباطات وزیرساخت ایلام گفت: ضریب نفوذ اینترنت در ایلام کمتر از متوسط کشوری است.
'رضا حسن بیگی' اظهار کرد: ضریب نفوذ اینترنت در ایلام 38.98 است در حالی که این آمار در کشور 53.29 است و بر اساس تعداد کاربر به نسبت جمعیت استان سنجیده شده است.
 
وی ادامه داد: اکنون 217 هزار و 371 کاربر در استان ایلام از اینترنت استفاده می کنند که بر اساس این شاخص جمعیت ضریب نفوذ اینترنت با توجه به جمعیت کمتر از 600 هزار نفری استان محاسبه شده است.
 
وی، پهنای باند اینترنت استان ایلام را سه و نیم گیگا بیت بر ثانیه اعلام کرد.
 
وی افزود: اکنون سرویس های ارایه شده به شرکت های زیر مجموعه مبین نت، رایتل، داده گستر، عصر نوین، مخابرات استان، آسیا تک و ارتباطات سیار و ایرانسل نیز ارایه می شود. 
 
حسن بیگی شماره تلفن دایری همراه اول در استان ایلام را 500 هزار مشترک برشمرد و گفت: ظرفیت استان ایلام یک میلیون مشترک است و پوشش جمعیتی 92 درصدی را شامل می شود.
 
وی اظهار کرد: پوشش جاده ای تلفن همراه در ایلام اکنون 87 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه 62 درصد است. 
 
مدیرکل شرکت ارتباطات و زیر ساخت ایلام ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 50 میلیارد ریال برای اجرای پروژه های زیر ساختی در این حوزه هزینه شده است.
 
وی این پروژه شامل : اجرای 140کیلومتر فیبر نوری ،شبکه pp (ایلام - زانوگه ) 95 کیلومتر ، ایلام -ایوان 45 و توسعه پهنای باند 1گیگابایت برثانیه استان را با مسیر همدان به عنوان پروتکشن دیتای استان وتوسعه 3برابری ظرفیت ترانزیت ارتباطی پایانه مرزی مهران با کشور عراق ذکر نموده است . 
 
استان ایلام در غرب کشور واقع است. 

​​