امینت

لیست پرکاربردترین رمزهای عبور در سال 2014 منتشر شد

این روزها تعداد سایت‌هایی که نیاز به ثبت‌نام کاربر دارند و سرویس‌هایی که مشترکان خود را مجبور به استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور می‌کنند بسیار افزایش یافته است و به همین خاطر هر کاربر باید تعداد زیادی از این عبارات را برای بهره‌مندی از سرویس‌های مختلف به ذهن بسپارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بدیهی است که بسیاری از کاربران عبارات ساده را برای رمز عبور خود در نظر می‌گیرند که بررسی‌های جدید نشان داده است 25 رمز عبور آسان را 2.2 درصد از کاربران برای خود انتخاب می‌کنند.

در لیست پرکاربردترین رمزهای عبور برای سال 2014 میلادی مشخص شد که عبارت «123456» محبوب‌ترین پسورد برای کاربران جهانی بوده است و پس از آن عبارت Password بیشتر از بقیه انتخاب شده است.

کلمه Batman از رمزهای عبور جدیدی است که سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفت و در رتبه بیست‌وچهارم این لیست بود و البته کلمه Dragon هم بسیار استفاده شد.

این رمزهای عبور به گونه‌ای هستند که با روش‌های ساده نیز می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. کارشناسان امنیتی می‌گویند که علاوه بر طولانی بودن رمز عبور، کاربران باید به استفاده ترکیبی از اعداد و حروف بپردازند و کلمات معمول و مشخص را به کار نبرند.


​​