فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: به دنبال ایجاد موتور جستجوی ملی هستیم

منبع: ایرنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از اولویت های ما ایجاد موتور جستجوی ملی است تا در خدمت شبکه مدارس کشور قرار گیرد و آنچه در کشور کمیود داریم تولیدات متنوع است که باید در برنامه قرار گیرد.
محمود واعظی روز شنبه در مراسم امضاء تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک میان دو وزارتخانه، افزود: با راه اندازی مرکز داده ها در وزارت آموزش و پرورش و استفاده از آن نسلی که تحویل جامعه می شود، تحول در توسعه کشور را بوجود خواهد آورد.
 
وی ادامه داد: این مرکز از تمام استانداردهای لازم برخوردار است و دولت یازدهم نیز یکی از اولویت هایش در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شبکه ملی است که گامهای جدی در این زمینه برداشته شده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه اگر بتوانیم مدارس کشور و معلمین را به استفاده از ابزارهای نوین تجهیز کنیم، اهداف مقدسی را تحقق بخشیده ایم، گفت: کشورهای اروپایی تاسیس مدارس هوشمند را پایه ریزی کرده اند و این بستر در کشور ما نیز آماده شده و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات آمادگی دارد تا امکانات مالی، تجربی و فنی خود را در این مسیر در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا به اهداف مورد نظر برسد.
 
وی افزود: هدف گذاری باید در جهت رسیدن به مدارس هوشمند باشد تا فرزندان به اطلاعات مفید دسترسی پیدا کنند و این اطلاعات مفید می تواند از طریق مرکز داده هایی که امروز افتتاح شد در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
 
واعظی اضافه کرد: نیازمند این هستیم که برنامه های مختلفی نوشته شود تا فرزندان در راستای اهداف خود از آن استفاده کنند و این تفاهم نامه به منظور رسیدن به این اهداف است.
 

​​