رگولاتوری

وزیر ارتباطات ایران میگوید فیلتر کردن شبکه های اجتماعی در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است

منبع: ایرنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در خصوص بستن شبکه های اجتماعی بحثی صورت نگرفته است.
محمود واعظی روز شنبه در حاشیه امضا تفاهم همکاری مشترک میان وزارتخانه های ارتباطات وفناوری اطلاعات و آموزش و پرورش در خصوص اظهارات دادستان تهران در خصوص بستن شبکه های اجتماعی، گفت: در این زمینه بحثی در کارگروه تعیین مصادیق صورت نگرفته است.
 
وی ادامه داد: هرچند معتقدم شبکه های خارجی که در ایران مورد بهره برداری قرار می گیرد به نوعی از اطلاعات این دیتاها استفاده می کنند و از آنها در خارج از کشور بهره گیری می شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دانشگاهها و بخش خصوصی باید تولید محتوا را در اولویت قرار دهند تا مردم از شبکه ها ومحتواهای داخلی استفاده کنند و تولید اطلاعات در داخل کشور متمرکز باشد.
 
واعظی تصریح کرد: تا زمانی که این محتوا ایجاد نشود بنا نداریم مردم را با مشکل مواجه و شبکه های اجتماعی را مسدود کنیم.
 
وی در خصوص هوشمندسازی مدارس نیز گفت: امروز با راه اندازی مرکز داده های آموزش و پرورش گام خوبی در جهت هوشمندسازی مدارس کشور برداشته شد و امیدواریم بتوانیم ظرفیت شبکه مدارس کشور را در چارچوب شبکه ملی اطلاعات افزایش دهیم. 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص افزایش سرعت اینترنت مدارس نیز افزود: براساس تفاهم نامه صورت گرفته هر آنچه برنامه ریزی مورد نیاز آموزش و پرورش لازم باشد از جمله افزایش سرعت اینترنت انجام خواهد شد. 
 
واعظی در خصوص توسعه این شبکه نیز اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال 94 بیش از 95 درصد مدارس کشور را به اینترنت متصل کنیم و ممکن است در آینده برخی از روستاها نیز به اینترنت متصل شوند که برنامه ریزی صورت گرفته تا هیچ مدرسه ای نباشد که از این امکانات بهره مند نگردد. 
 
وی در خصوص تعرفه بسته های اینترنتی نیز گفت: براساس آنچه که به اپراتورها اعلام شده اپراتورها نیز عمل خواهند کرد و نظارت های لازم در این خصوص همواره در حال انجام است. 

​​