فناوری اطلاعات

رونمایی از وب سرویس فکس دات آی‎‌آر

منبع: سینا
وب سرویس فکس اینترنتی Fax.ir رونمایی شد.
 
با فعال‌سازی این قابلیت، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان مجهز کردن نرم‌افزارهای خود به قابلیت ارسال و دریافت فکس اینترنتی را خواهند داشت.
وب سرویس RESTful مبتنی بر JSON، امکان راه‌اندازی و ادغام سرویس فکس اینترنتی با سرویس را در کمترین زمان مقدور می‌سازد.
FAX.IR با بکارگیری بیش از ۱۵ سرور اختصاصی، ارایه سرویسی فوق‌العاده به توسعه‌دهندگان را تضمین می‌کند.
به دلیل معماری RESTful و قالب JSON استفاده شده برای انتقال داده‌ها امکان پیاده‌سازی این سرویس با بیشتر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند Java, PHP, .NET و … وجود دارد.
از وب سرویس FAX.IR به دو صورت می‌توان استفاده کرد:
۱- ارایه سرویس خود (مانند اتوماسیون اداری، سرویس پیامکی، …) به مشترکین فعلی FAX.IR: در این حالت مشترک به سایت FAX.IR هدایت می‌شود و مجوز کنترل امکانات اشتراک خود در FAX.IR را به توسعه‌دهنده می‌دهد.
۲- افزودن امکان ارسال و دریافت فکس اینترنتی در نرم‌افزار/سرویس خود: در این حالت توسعه‌دهنده امکانات ارسال و دریافت فکس پنل خود را به مشترکین خود می‌دهد. برای انجام این کار اشتراک توسعه‌دهنده بایستی دارای اعتبار کافی باشد. در صورت تمایل برای داشتن بیش از یک شماره (جهت دریافت فکس) اشتراک توسعه‌دهنده بایستی از نوع سازمانی باشد.
هزینه فعال‌سازی این قابلیت یک بار به مبلغ یکصد هزار تومان است و برای ارایه سرویس خود به مشترکین فعلی FAX.IR هیچگونه هزینه مازاد دیگری وجود ندارد.
برای افزودن امکان ارسال و دریافت فکس اینترنتی در نرم‌افزار/ سرویس خود بایستی اشتراک FAX.IR توسعه‌دهنده به میزان کافی دارای اعتبار و شماره فکس جهت ارایه به مشترکین خود باشد.

​​