تلفن همراه

اختراعی برای کاستن از مزاحمت گوشی‌ها در اماکن عمومی

منبع: دنیای اقتصاد
شرکت مایکروسافت اختراعی را به ثبت رسانده که باعث می‌شود گوشی‌های هوشمند به‌طور خودکار در اماکن عمومی در حالت سکوت یا سایلنت قرار گرفته و مزاحمت کمتری ایجاد کنند.
مایکروسافت برای این قابلیت عنوان حالت نامحسوس یا inconspicuous mode را برگزیده است. کاربران می‌توانند از این قابلیت بر سر میز شام، سالن‌های سینما یا در خانه در زمان رفتن به رختخواب و استراحت بهره بگیرند.
افزوده شدن قابلیت مذکور به گوشی‌های همراه باعث می‌شود تا آنها در زمان نشستن فرد در کنار دیگران در سینما یا در یک محیط اداری و... دیگر آزاردهنده نبوده و موجب حواس‌پرتی نشوند.
علاوه بر قراردادن گوشی در حالت سایلنت یا سکوت، نور گوشی نیز از این طریق به‌طور خودکار کاهش می‌یابد تا در صورت حضور فرد در سینما اطرافیان دچار ناراحتی و حواس‌پرتی نشوند.
اگرچه جزئیات تنظیمات این حالت توسط کاربران انجام می‌شود، اما قرار گرفتن گوشی در حالت یاد شده به‌طور خودکار و بر مبنای دریافت اطلاعات جغرافیایی یا اطلاعات بلوتوث یا وای‌فای محیط اطراف صورت می‌گیرد.
همچنین اگر اطلاعاتی را در تقویم گوشی ثبت کنید یا خرید بلیتی را از طریق تلفن همراه انجام دهید، موبایلتان در مقطع زمانی متناسب در وضعیت سکوت قرار می‌گیرد.

​​