آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

تمدید فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی

منبع: فناوران
معاونت فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان این که فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی تا نهم بهمن ماه سال جاری تمدید شده است گفت: دفاتر پیشخوان قضایی بهمن ماه در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.
 
سیامک رفعتی رییس دفاتر خدمات قضایی قوه قضاییه افزود: معاونت فناوری اطلاعات قوه قضاییه فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی را تا نهم بهمن ماه سال جاری تمدید کرد تا همه شهروندان علاقمند به فعالیت در این دفاتر، درخواست خود را تکمیل کنند.
وی افزود: هم اکنون در تهران تعداد ۴۰ دفترخانه پیشخوان قضایی فعال هستند و این فراخوان فرصتی برای مردم فراهم می‌کند تا در صورت تمایل به برخورداری از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی و فعالیت‌ در آن، اقدام به نام‌نویسی کنند. 
رفعتی گفت: معاونت فناوری و اطلاعات قوه قضاییه به محض بررسی و تایید امکانات و تجهیزات دفاتری که از سوی دادگستری اعلام به آمادگی می‌کند، دستور راه‌اندازی را به آنها می‌دهد. 
وی در پاسخ به اینکه برخی از استان‌ها مدعی آماده بودن دفاتر و انتظار برای گرفتن دستور از سوی این معاونت برای شروع کار هستند، گفت: بحث دستور نیست بلکه در هر استانی مطابق شرایطی که تعریف شده به دفتر مرکزی اعلام می‌کنند تا کارشناسان حقوقی و قضایی با تایید استاندارد بودن آنها، مجوز فعالیت و شروع به کار آنها را صادر کنند.
رئیس یفاتر خدمات قضایی قوه قضاییه گفت: در حال حاضر در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و لرستان تمام مراحل بررسی و تایید تجهیزات و استاندارد بودن آن به اتمام رسید و نام کاربری و رمز ورود در اختیار مدیران آنها قرار داده شد. سایر استان‌ها هم به موازات هم در حال تکمیل مراحل هستند و هر یک از آنها اخبار خود را به معاونت خدمات الکترونیکی قضایی اعلام می‌کنند که برنامه‌ریزی آنها مشخص است و با توجه به اطلاعاتی که تاکنون از مراحل تکمیل دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی در سایر استان‌ها به دست آمده، پیش‌بینی می‌شود در بهمن ماه امسال غالب این دفاتر راه‌اندازی شده و شروع به کار کنند.

​​