فناوری اطلاعات

ماجرای سایتی که چند هفته بعد از راه اندازی به قیمت 85 هزار دلار فروخته شد

منبع: فارس
یک مرد استرالیایی توانسته بابت فروش وب سایتی که تنها چند هفته از راه اندازی آن می گذرد 85 هزار دلار درآمد کسب کند.
این سایت به کاربرانش امکان می دهد برای افرادی که با آنها دشمنی دارند پاکت‌هایی حاوی مواد براق و درخشنده ارسال کنند.
سایت یادشده به نشانی ShipYourEnemiesGlitter.com توسط جوانی 22 ساله توسط متیو کارپینتر راه اندازی شده و نام فرد خریدار آن اعلام نشده است.
 
کارشناسان از اینکه فردی حاضر شده برای خرید سایتی که تنها یک کارکرد ساده دارد – ارسال خرده کاغذهای براق برای انتقام گیری به قصد شوخی و تفریح – متحیر شده اند. روش کار این سایت بدین شکل است که فرد خریدار هزینه اندکی برای ارسال یک پاکت پر از مواد براق می پردازد و همراه با آن یادداشتی را هم ارسال می کند تا برای گیرنده آن مشکل ایجاد کند.
 
طراح این سایت می گوید آن را برای تفریح و خنده طراحی کرده، ولی توانسته طی چند هفته بابت ارائه همین خدمات ساده به علاقمندان بیش از 20 هزار دلار درآمد کسب کند. به گفته وی میزان تقاضا برای دسترسی به این خدمات تا بدان حد افزایش یافت که وی مجبور شد ارائه خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد. سایت ShipYourEnemiesGlitter.com تنها در عرض چهار روز بیش از 2.5 میلیون بازدیدکننده داشته است.
 
متیو کارپینتر که دیگر قادر به ارائه سایت خود نبود، آن را برای فروش عرضه کرد و با 343 پیشنهاد مواجه شد. وی در نهایت با پیشنهادی برای فروش سایت یاد شده به قیمت 85 هزار دلار موافقت کرد. خریدار این سایت باید با چند سایت رقیب که به تقلید از آن خدمات مشابهی ارائه می دهند رقابت کند.

​​