فناوری اطلاعات

دانش‌آموزان پایه هفتم، باید ایمیل داشته باشند

منبع: فناوران
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس توافق بین آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هر سال تحصیلی برای دانش‌آموزان ورودی پایه هفتم و معلمان آنها، پُست الکترونیکی ایجاد می‌‌کنیم.
 
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص طراحی ایمیل دانش‌آموزی گفت: یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بحث تربیت فناورانه دانش‌آموزان است.
وی افزود: در بحث تربیت فناورانه، مجموعه‌ای از دانش و مهارت‌ها مطرح است که دانش‌آموز برای زندگی فناورانه به آن نیاز دارد که از جمله آن سواد رایانه‌ای است. برای نمونه دانش‌آموز می‌خواهد در مدرسه یا آزمون ورودی دانشگاه ثبت‌نام کند، در نتیجه باید توانایی داشته باشد تا وارد سامانه اینترنتی ثبت‌نام دانش‌آموزان (سناد) یا سامانه سنجش شود و اطلاعات خود را وارد کند.
زرافشان گفت: با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمهیداتی برای ایجاد پست الکترونیکی امن برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.
وی افزود: در راستای اهمیت فناوری، درس «کار و فناوری» برای پایه‌های ششم، هفتم و هشتم در سال‌های اخیر اضافه شده است و در پایه هفتم نیز یکی از تکالیف تعیین‌شده برای دانش‌آموزان در این درس، ورود به فضای اینترانت و ایجاد یک پُست الکترونیکی است.
زرافشان گفت: دانش‌آموزان از طریق این پُست الکترونیکی می‌توانند با همکلاسی‌ها، معلم و مدرسه خود تبادل اطلاعات داشته باشند و یاد بگیرند که چگونه در فضای مجازی با دیگران ارتباط برقرار کنند و اطلاعاتی ارسال کنند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: در توافقی که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام‌ شده است، در یک فضای ملی این امکان فراهم شده است تا در هر سال تحصیلی برای دانش‌آموزان ورودی پایه هفتم و معلمان آنها و همکاران فرهنگی، پُست الکترونیک تعریف کنیم تا دانش‌آموزان بتوانند تکالیف درسی را در این فضا انجام دهند.
وی افزود: این کار مقدمه‌ای است تا دانش‌آموزان را آماده کنیم که در فضای کشور و بین‌الملل به عنوان شهروند الکترونیکی حضور جدی‌تری داشته باشند.
زرافشان گفت: امسال ایجاد پُست الکترونیکی را برای پایه هفتم و هشتم با هم انجام می‌دهیم و این طرح سراسری می‌شود.

​​