فناوری اطلاعات

40 هزار مدرسه کشور، هوشمند است

منبع: فناوران
رییس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: حدود ۸۰ هزار کلاس درس هوشمندسازی شده‌اند که در حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار مدرسه را شامل می‌شود.
 
خسرو نظری، رییس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در مورد آخرین وضعیت هوشمند‌سازی مدارس توضیح داد: هوشمندسازی مدارس در حال پیگیری است و اعتباراتی که امسال برای آن در نظر گرفتیم، 23 میلیارد تومان است که به پایه ششم دبستان و درس کار و فناوری اختصاص داده شده است. وی افزود: قاعده کار این طور است که تا این نگاه‌ها و زمینه‌ها در دوره ابتدایی تقویت نشود و زمینه نیاز در اولیا و دانش‌آموزان ایجاد نشود، شاید مشارکت اولیا در بخش تجهیز مدارس هوشمند در دوره‌های متوسطه اول و دوم شکل نگیرد.
نظری با بیان اینکه امسال در بحث هوشمند سازی تمرکز در پایه ششم ابتدایی است، گفت: سعی کردیم هر چه اعتبار داریم در بخش  درس کار و فناوری و پایه ششم دبستان استفاده کنیم و این قسمت را تجهیز کنیم، اما سیاست‌گذاری‌های از قبل انجام شده در بحث هوشمندسازی را دنبال می‌کنیم و اولیا هم مشارکت داشتند.
رییس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش تاکید کرد: چیزی حدود 80 هزار کلاس درس را هوشمند سازی کردیم که در حدود 40 تا 45 هزار مدرسه را شامل می‌شود.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری تمرکز بیشتر انجام کار روی اقدامات خود مدیران است تا کاری انجام دهند، زیرا در این بخش با محدودیت اعتبار مواجه هستیم. ضمن اینکه اگر در سه ماهه پایانی سال اعتباراتی برای این بخش در نظر گرفته شود با توجه به محدودیت اعتبارات آموزش و پرورش باز هم اختصاص می‌دهیم، اما تمرکز روی مدارسی است که از قبل طراحی شده و به شکل نیمه الکترونیکی، الکترونیکی و نیمه هوشمند هستند.
نظری با بیان اینکه از قبل 36 هزار مدرسه هوشمند در آموزش و پرورش داشتیم گفت: اکنون بیشتر از 40 هزار مدرسه هوشمندسازی شده‌اند و تعداد کلاس‌های هوشمند 72 هزار عدد بود که این رقم به 80 هزار کلاس هوشمند رسیده است.
رییس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: موضوع هوشمندسازی در آموزش و پرورش پیگیری می‌شود و عمده آن در بخش تجهیز سخت‌افزاری شکل می‌گیرد و پس از آن آموزش نیروی انسانی است که هر دو مورد نیاز به اعتبارات دارد و با محدودیت اعتباری نمی‌شود با ‌آن سرعتی که پیش‌بینی شده بود جلو رفت.

​​