باندپهن

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومانی برای توسعه 3Gخبر داد

منبع: tci
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومانی برای توسعه 3G خبر داد و گفت: با توسعه این شبکه، باید امکان بهره برداری برای تمامی مشاغل ایجاد شود تا این سرمایه گذاری سودمند و هدفمند باشد.
 
مهندس ابراهیمی ، برنامه های مخابرات برای توسعه تلفن ثابت و همراه در کشور را تا پایان سال تشریح کرد و گفت: تا کنون 54 هزار روستا دارای ارتباط است که براساس دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 25 هزار روستای دیگر دارای اینترنت به این برنامه افزوده می شوند . 
 
وی گفت : تا پایان امسال یک میلیون شماره تلفن ثابت در کشور دایر می شود که از این میزان تاکنون دایری 520 هزار شماره واگذار شده و تا پایان سال نیز مابقی این هدف محقق خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به رشد و ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه در کشور اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک اقدام به واگذاری بسته های ثابت همراه و دیتا خواهیم کرد تا مشترکان با استفاده از آنها امکان استفاده به موقع آسان و ارزان ارتباطی را داشته باشند.
 
وی در مورد اختلالات ایجاد شده در تلفن همراه به دلیل ارتقای شبکه موبایل از نسل دوم به نسل سوم و چهارم گفت: با تلاش شبانه روزی مسئولان فنی در آینده نزدیک، مشکلات موجود در شهرهای بزرگ از جمله تهران پایان می یابد و مردم از یک سرویس پایدار استفاده خواهند کرد.
 
مهندس ابراهیمی با تاکید براینکه با فعال شدن نسل سوم موبایل، امکانات لازم برای تامین پهنای باند مورد نیاز فراهم می شود، ادامه داد: موبایل نسل سوم اینترنت افسار گسیخته نیست بلکه موبایلی با تکنولوژی پیشرفته است که می تواند بستر مناسبی برای تامین نیازهای کاربران به شمار رود.
 
وی با اشاره به افزایش استفاده از نرم افزارها و برنامه های کاربردی بر روی گوشی های تلفن همراه به مشترکان هشدار داد که هیچ خدماتی از سوی هیچ مرکزی بدون هدف، رایگان نخواهد بود بنابراین مشترکان باید مراقب سوء استفاده ها در این ارتباط باشند.
 
مهندس ابراهیمی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست نظرات خود را درباره ی نحوه استفاده از این نرم اقزارها و اپلیکیشن های موبایلی اعلام کند و نرم افزارهای جایگزین داخلی برای آن درنظر بگیرد.
 

​​