فناوری اطلاعات

انگلیسی‌ها به دنبال اینترنت ۵۰۰ مگابیتی

منبع: فارس
شرکت مخابراتی بریتیش تله‌کام قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ دسترسی به خدمات اینترنت را در انگلیس با سرعت ۵۰۰ مگابیت در ثانیه ممکن کند.
ارائه این خدمات با استفاده از فناوری G.Fast صورت می گیرد. این فناوری موجب افزایش چشمگیر سرعت اینترنت می شود، بدون آنکه نیازی به صرف وقت فراوان و هزینه های کلان برای به روزرسانی زیرساخت های قبلی باشد.
گوین پاترسون مدیر اجرایی بریتیش تله کام می‌گوید ارائه این خدمات به طور آزمایشی از تابستان امسال در دو منطقه Huntingdon  واقع در Cambridgeshire و نیز Gosforth  واقع در Newcastleآغاز می‌شود. با این کار 4000 خانه و شرکت تجاری به این سرویس های فوق سریع دسترسی می یابند.
 
اگر این طرح آزمایشی موفقیت آمیز باشد از سال 2016 به بعد سرعت اجرای آن افزایش یافته و عموم علاقمندان خواهند توانست تا سال 2020 به سرویس های یاد شده دسترسی یابند. اولین بار اینترنت با استفاده از فناوری یاد شده در آزمایشگاه تحقیقاتی Adastral Park  شرکت بریتیش تله کام راه اندازی شد.
 
در جریان این آزمایش با استفاده از یک سیم مسی 19 متری سرعت دانلود داده ها به 786 مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود آنها به 231 مگابیت در ثانیه رسید. زمانی که طول این سیم مسی به 66 متر افزایش یافت سرعت دانلود و آپلود به ترتیب به 696 و 200 مگابیت در ثانیه کاهش یافت.

​​