تلفن همراه

تبلت سرفیس موفق به تسخیر بازار نشد

منبع: فارس
ظاهرا سرمایه گذاری چند صدمیلیون دلاری مایکروسافت در زمینه طراحی و عرضه تبلت سرفیس 2 چندان موفق نبوده و این امر هم به تجربه ای شکست خورده برای مایکروسافت مبدل شده است.
کاهش عرضه آنلاین این محصول از سوی مایکروسافت و دیگر سایت ها و شرکت های خرده فروشی نشان می دهد این تبلت نتوانسته در جلب رضایت کاربران موفق عمل کند.
مایکروسافت بعد از به فروش رسیدن مدل های موجود تصمیمی برای عرضه مدل های تازه و جایگزین تبلت سرفیس نگرفته و ظاهرا برنامه روشنی هم در این زمینه ندارد.
 
رخداد دیگری که احتمال توقف ساخت و عرضه تبلت سرفیس 2 مایکروسافت را تقویت می کند،  این است که مایکروسافت برنامه‌های خود برای به روزرسانی به ویندوز 10 برای این تبلت و دیگر تبلت های تولیدی خود را اعلام نکرده و لذا به نظر می رسد عمر این تبلت به رونمایی از ویندوز 10 نخواهد رسید. ویندوز 10 قرار است در ماه های پایانی سال 2015 عرضه شود.
 
این شرکت بارها پرسش‌های خبرنگاران در مورد آینده تبلت سرفیس 2 را بی پاسخ گذاشته و باعث شده تحلیل گران به این نتیجه برسند که تبلت سرفیس 2 و ویندوز آر تی ماه‌های پایانی عمر خود را سپری می‌کنند. برخی از این افراد می‌گویند مشکلات فنی و ناکارآمدی ویندوز آر تی نیز در این مساله بی تاثیر نیست و باید منتظر ماند تا مایکروسافت به طور رسمی خبر مرگ تبلت سرفیس 2 و ویندوز آرتی را اعلام کند.

​​