بازار سرمایه

ایرانسل ادعای فروش سهام خود را تکذیب کرد

روابط عمومی اپراتور دوم تلفن همراه، انتشار خبری مبنی بر فروش سهام ایرانسل را تکذیب و اعلام کرد: این خبر غیرواقعی است و صحت ندارد.
 
به گزارش ایرنا در اطلاعیه منتشره از سوی روابط عمومی ایرانسل آمده که این شرکت تاکنون هیچ سهامی را نه در بورس و نه در خارج از بورس واگذار نکرده است.
 
در ادامه این اطلاعیه آمده که اصولا موضوع واگذاری سهام در خارج از بورس موضوعیتی ندارد و چنین بحثی نیز تاکنون مطرح نشده است.
 
گفتنی است، موضوع واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس از زمان دریافت پروانه این اپراتور مورد بحث بوده؛ زیرا مدیران ایرانسل مدعی بودند شرایط واگذاری این میزان سهام ایرانسل در بورس مربوط به مناقصه زمان ترکسل است و با عدم موفقیت ترکسل در به دست آوردن مناقصه اپراتور دوم تلفن همراه، این شرط نیز خود به خود ملغی شده است و شرط واگذاری سهام ایرانسل در بورس که در الحاقیه پروانه این اپراتور ذکر شده، صحیح نیست.
 
در زمستان سال 1392 وقتی پرونده طرح شکایت در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به علت عدم اجرای قانون مجلس پیرامون واگذار نشدن 21 درصد سهام ایرانسل در بورس مطرح شد، رئیس سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد: این موضوع با تغییر صاحب پروانه عملاً از درجه اعتبار ساقط شده است.
 
لازم به ذکر است پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فرصت شش ماهه ای را به ایرانسل برای اجرا و زمان بندی عرضه سهام این شرکت در بورس داده است.

​​